Start Thursday 18th April Start Friday 19th April Start Saturday 20th April Start Sunday 21st April Start Monday 22nd April
Time MOJO  Time MOJO Time MOJO  Time MOJO  Time MOJO 
Snarky Puppy Snarky Puppy Ben Harper and The Innocent Criminals (exclusive) Jack Johnson (exclusive) Ray LaMontagne
Nahko & Medicine
for the People
St. Paul & The Broken Bones (exclusive) Kasey Chambers George Clinton & Parliament Funkadelic George Clinton & Parliament Funkadelic
Arlo Guthrie Nahko & Medicine
for the People
St. Paul & The Broken Bones (exclusive) Tex Perkins and The Fat Rubber Band St. Paul & The Broken Bones (exclusive)
Richard Clapton Arlo Guthrie Tommy Emmanuel The California Honeydrops Keb' Mo' (Solo)
Russell Morris Trevor Hall Colin Hay Trevor Hall Allen Stone
Kurt Vile and The Violators I'm With Her Keb' Mo' (Solo) Larkin Poe Vintage Trouble
The Black Sorrows Irish Mythen Allen Stone Greensky Bluesgrass The California Honeydrops
The California Honeydrops Greensky Bluesgrass Kurt Vile and The Violators RocKwiz Live I'm With Her
Irish Mythen Vintage Trouble Elephant Sessions
Elephant Sessions The California Honeydrops
Greensky Bluesgrass I'm With Her
Larkin Poe
Elephant Sessions
RocKwiz Live
Time MOJO  Time MOJO Time MOJO  Time MOJO  Time MOJO 
22.00 Tash Sultana 22.00 Ms. Lauryn Hill 22.15 Michael Franti & Spearhead 22.15 John Butler Trio John Butler Trio  
20.30 Leon Bridges 20.00 The New Power Generation 20.15 The New Power Generation 20.15 Tash Sultana 20.00 Lionel Richie
18.45 Gomez 18.15 Gomez 18.15 Juanes 18.15 Ziggy Alberts 18.00 Chic featuring Nile Rodgers
17.15 Rag 'n' Bone Man 16.45 Asgeir 16.30 Seu Jorge 16.15 First Aid Kit 16.30 Dan Sultan  
15.30 Holy Holy 15.15 Harts 15.00 Ryan McMullan 14.45 José González 15.00 Benny Walker
15.15 Arakwal Welcome to Country & Opening Ceremony 13.30 Clarence Bekker Band 13.30 Little Georgia 13.15 The California Honeydrops - exclusive 13.30 Miss Renee Simone
Time CROSSROADS Time CROSSROADS Time CROSSROADS Time CROSSROADS Time CROSSROADS 
22.30 The Original Blues Brothers Band - exclusive 22.30 Robert Plant & The Sensational Space Shifters 22.00 The Original Blues Brothers Band - exclusive 21.45 Sheryl Crow    
20.30 Jason Isbell and The 400 Unit 20.30 Jimmy Cliff - exclusive 20.00 Jackson Browne 19.45 Melissa Etheridge 20.00 Michael Franti & Spearhead
18.30 Gov't Mule 18.30 Youssou Ndour 18.00 Jason Isbell and The 400 Unit 18.15 Seal 18.00 Jimmy Cliff - exclusive
16.30 Lukas Nelson & Promise of the Real 16.30 Juanes 16.30 Leon Bridges 16.30 Seu Jorge 16.30 The Wailers
15.00 Citizen Cope 15.00 All Our Exes Live In Texas 15.00 The Wailers     15.00 Mia Dyson 15.00 Con Brio
    13.30 Little Georgia 13.30 Clarence Bekker Band 13.30 Clayton Doley's Bayou Billabong 13.30 Hayley Grace & The Bay Collective
Time JAMBALAYA Time JAMBALAYA  Time JAMBALAYA Time JAMBALAYA Time JAMBALAYA 
22.30 The Wailers 23.00 The Wailers 22.30 Lukas Nelson & Promise of the Real 22.30 Morcheeba    
21.00 The New Power Generation 20.30 Gov't Mule 21.00 Dumpstaphunk - exclusive 21.00 Rag 'n' Bone Man 22.00  
19.30 Hurray for the Riff Raff 19.00 Dumpstaphunk - exclusive   19.30 Harts 19.30 Lukas Nelson & Promise of the Real 21.00 Morcheeba
18.00 All Our Exes Live in Texas 17.00 Con Brio 18.00 Con Brio 18.00 Eric Gales - exclusive 19.30 Lukas Nelson & Promise of the Real
16.30 Elephant Sessions 15.30 Hanlon Brothers   16.30 Harry Manx 16.30 Walter Trout 18.00 Benjamin Booker
15.00 Steve Smyth 14.00 The Teskey Brothers 15.00 Mia Dyson 15.00 Afro Celt Sound System 16.30 Walter Trout
    12.30 Citizen Cope 13.30 Steve Smyth 13.30 Dog Trumpet 15.00 Mia Dyson
      12.00 Hussy Hicks 12.00 Ryan McMullan 13.30 Shaun Kirk
              12.00 Clayton Doley's Bayou Billabong
Time DELTA Time DELTA Time DELTA Time DELTA Time DELTA
22.00 Joe Louis Walker - exclusive   22.15 Eric Gales - exclusive 22.15 Afro Celt Sound System 22.30 The Wailers 22.30 Rick Estrin & The Nightcats - exclusive
20.30 Newton Faulkner 20.45 Bobby Rush 20.30 Canned Heat 21.00 Dumpstaphunk - exclusive 21.00 Eric Gales - exclusive
19.00 Ryan McMullan 19.00 Canned Heat 19.00 Chain 19.30 Benjamin Booker   19.30 Chain
17.30 Shaun Kirk 17.30 Newton Faulkner 17.30 André Cymone 18.00 Hanlon Brothers 18.00 Citizen Cope
15.00 Busking 2018 Finalists 16.00 Hurray for the Riff Raff 16.00 Caiti Baker 16.30 The Teskey Brothers 16.30 Harry Manx
    14.30 André Cymone 14.30 Citizen Cope 15.00 Steve Smyth 15.00 Steve Smyth
    13.15 Molly Millington  2017 Busking Grommet Winner 12.00 Busking 2018 Finalists 13.30 William Crighton 13.30 Caiti Baker
    12.15 Tay Oskee 2017 Busking Competition Winner        12.15 2018 Busking Competition Winner    12.15 2018 Busking Grommet Competition Winner
Time JUKE JOINT Time JUKE JOINT Time JUKE JOINT Time JUKE JOINT Time JUKE JOINT
22.00 Dumpstaphunk - exclusive 22.30 The California Honeydrops - exclusive 22.30 The California Honeydrops - exclusive 22.30 Bobby Rush 22.30 The California Honeydrops - exclusive
20.30 The California Honeydrops - exclusive 21.00 Joe Louis Walker - exclusive 21.00 Rick Estrin & The Nightcats - exclusive 21.00 Caiti Baker 21.00 Dumpstaphunk - exclusive
19.00 William Crighton 19.30 Elephant Sessions 19.30 William Crighton 19.30 Clarence Bekker 19.30 Clarence Bekker
17.30 Caiti Baker 17.00 Double J Broadcast 18.00 Shaun Kirk 18.00 Bobby Rush 18.00 Dog Trumpet
16.00 Narasirato         16.30 Hussy Hicks 16.30 William Crighton
14.30 Bali Blues Brothers             15.00 Ryan McMullan
                13.30 Bali Blues Brothers
                12.00 Local Area High School Showcase
      BOOMERANG   BOOMERANG   BOOMERANG    
    15.30 Narasirato 16.30 Sorong Samarai 15.00 Yirrmal    
    14.00 The Strides 15.00 Yirrmal 13.45 Benny Walker    
    12.30 Sorong Samarai 13.45 Benny Walker 12.30 The Strides    
        12.30 Narasirato        
      WORKSHOPS   WORKSHOPS   WORKSHOPS    
    17.00-19.00 Healing  17.00-19.00 Healing  17.00-19.00 Healing     
    15.30-17.00 Weaving workshops  15.30-17.00 Weaving workshops  15.30-17.00 Weaving workshops     
    13.15-15.15 Healing  13.15-15.15 Healing  13.15-15.15 Healing     
    11.30-13.00 Kids weaving  11.30-13.00 Kids Weaving  11.30-13.00 Kids weaving     
    11.30-13.00 Weaving with Grasses  11.30-13.00 Weaving with Grasses  11.30-13.00 Weaving with Grasses     
    11.30-13.00 weaving locally  11.30-1300 weaving Locally        
      DANCE GROUND   DANCE GROUND   DANCE GROUND    
    16.30.00 Move it Mob Style with Darren Compton 17.15 Narasirato 16.00 Gathering Ceremony    
    15.00.00 Workshops Jannawi 15.45 Eric Avery  14.30 Sarong Samarai    
    13.30.00 Eric Avery  14.30 Move it Mob Style 13.15 Eric Avery    
    12.00.00 Muggerah 13.15 Jannawi 11.30 Move it Mob Style with Darren Compton    
        12.00 Workshops Muggerah